Możesz Też Zostawić Nam Swój Numer!
Oddzwonimy!

 Imię
Numer telefonu
Wiadomość (opcjonalnie)
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

577 822 003

Masz pytania? Zadzwoń!

577 822 003

www.ekstra-pranie.pl_logo_sklepu

  881 261 198

roznica-po-praniu-tapicerki-czyszczenie-ekstrakcyjne
25 stycznia 2023

Czyszczenie Wykładzin Katowice

577 822 003

Czyszczenie wykładzin w Katowicach to zadanie, które wymaga zarówno cierpliwości, jak i fachowej wiedzy. Skuteczne oczyszczenie tych elementów bez ryzyka ich uszkodzenia stanowi wyzwanie. Dlatego istotne jest, aby poświęcić czas na odpowiednią selekcję metody czyszczenia oraz narzędzi do tego celu. Dzięki postępowi technologii, dostęp do profesjonalnych odkurzaczy i specjalistycznej chemii został znacznie ułatwiony.

 

Dobrze dobrana chemia do czyszczenia tapicerki potrafi zmiękczyć i rozpuścić brud osadzony zarówno na powierzchni dywanu, jak i w jego głębszych warstwach. Odkurzacze piorące, wykorzystując potężną siłę ciągu, skutecznie usuwają zabrudzenia z wykładzin biurowych oraz tapicerki meblowej. W skrócie, proces ten można opisać następująco:

  • Odkurzanie mebli na sucho: Początkowy etap polega na suchym odkurzaniu, usuwając widoczne zanieczyszczenia i kurz.

  • Aplikacja chemii wstępnej (pre-spray): Profesjonalna chemia jest nanoszona na dywan, umożliwiając skuteczne rozpuszczenie i zmiękczenie zanieczyszczeń.

  • Szorowanie przy użyciu szczotki ręcznej, szczotki na wkrętarkę lub specjalnych szorowarek: Mechaniczne szorowanie pozwala na głębokie wniknięcie środka czyszczącego w strukturę wykładziny, skutecznie usuwając zabrudzenia.

  • Odciąganie zabrudzeń odkurzaczem z jednoczesną aplikacją i odciąganiem płukanki: Ostatni etap to odkurzanie zabrudzeń i resztek chemii, jednocześnie aplikując i odsysając płukankę przy użyciu dyszy ssawki odkurzacza.

Ta kompleksowa metoda gwarantuje skuteczne i głębokie czyszczenie wykładziny oraz tapicerki meblowej, przy minimalizacji ryzyka uszkodzeń.

 


Jednakże, pojawia się pewien problem... Takie odkurzacze są dość kosztowne, podobnie jak profesjonalna chemia. Gdy naszym celem jest jedynie pranie dywanu, wykładziny czy kanapy w salonie, zakup wszystkich tych specjalistycznych urządzeń i środków czyszczących może się okazać nieopłacalny, zwłaszcza jeśli planujemy korzystać z nich tylko sporadycznie.


Z pomocą przychodzimy my!

Pranie wykładzin oraz tapicerki meblowej Katowice, Sosnowiec i nie tylko.


 

Czyszczenie tapicerki stanowi istotny element rutynowych prac konserwacyjnych zarówno w domu, jak i miejscu pracy. Jest to niekiedy nieodzowne działanie mające na celu utrzymanie estetyki i wydłużenie trwałości mebli.

Specjalistyczne firmy zajmujące się czyszczeniem mebli posługują się konkretnymi technikami, narzędziami i produktami, aby skutecznie, bezpiecznie i ekonomicznie przeprowadzić te prace. Dzięki znajomości różnych rodzajów tkanin używanych do produkcji mebli, są w stanie właściwie traktować każdy element, eliminując ryzyko uszkodzeń. Takie zabiegi pozwalają również pozbyć się nagromadzonego brudu, kurzu, zarazków i bakterii, które z biegiem czasu mogą powodować nieprzyjemne zapachy. Inwestycja w solidną firmę specjalizującą się w czyszczeniu i neutralizacji zapachów może okazać się korzystna, przyczyniając się do przedłużenia żywotności mebli przy jednoczesnym zachowaniu ich atrakcyjnego wyglądu.

 

 

Proces czyszczenia dywanu lub wykładziny przeprowadzamy u Państwa na miejscu.

Konieczne jest wcześniejsze umówienie się z nami oraz sprecyzowanie preferowanej metody czyszczenia. Po przyjeździe na miejsce, dokonujemy ogólnej oceny stanu tapicerki lub wykładziny, a następnie przystępujemy do usuwania zanieczyszczeń na sucho, wykorzystując tradycyjny odkurzacz, odkurzacz pionowy lub szorowarkę walcową z opcją zbierania cząstek stałych.

Kolejnym etapem jest oprysk wstępny, szorowanie, a finalnie pranie dywanu przy użyciu odkurzacza ekstrakcyjnego. W tym procesie, zarówno usuwamy brud, jak i równocześnie wypłukujemy dywan, wykładzinę lub tapicerkę meblową odpowiednim roztworem. Opisane kroki są szczegółowo opisane wcześniej.

Po tych etapach, pozostaje jedynie wysuszenie dywanu lub mebli. Po procesie prania, powinny być one bardziej wilgotne aniżeli mokre. Stopień wilgotności po praniu zależy od rodzaju materiału oraz pierwotnego stopnia zabrudzenia.
 

Jest również możliwość czyszczenia wykładziny na sucho lub metodą enkapsulacji, dzięki czemu wykładzina będzie gotowa do użytku do 2 h po czyszczeniu!

Kliknij - Ekstra Pranie Czyszczenie wykładziny Na Sucho


Jeśli zastanawiasz się nad czyszczeniem tapicerki w Katowicach, Sosnowcu i okolicy, zadzwoń do nas i porozmawiajmy. 
Odpowiemy na więcej pytań z Twojej strony.

 

 

Jeśli nie wiesz jeszcze, co to jest pranie ekstrakcyjne, zachęcamy sprawdzenia artykułu niżej.
 

>>> Co to jest pranie ekstrakcyjne? <<<

 


 

 

 

 

Marii Skłodowskiej-Curie 26, 40-059 Katowice
Ekstra-Pranie Tapicerki Katowice
www.ekstrapranie.pl

577 822 003